• Toerisme en recreatie

Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hóe dan?

19 juni van 12:00 tot 13:00

toerisme, recreatie en erfgoed

Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten. Ook de ruimte voor recreatie komt in het gedrang. Bewegen in de natuur draagt bij aan de mentale en fysieke gezondheid, alleen: groene recreatie is steeds minder beschikbaar en bereikbaar. In de planning en ruimtelijke ordening zijn er tot nu toe geen normen voor recreatieruimte, waardoor er onvoldoende aandacht is in planvorming en besluitvorming.

Inzicht in de recreatieopgave per gebied

Inzicht in de kwantitatieve recreatieopgave helpt bij het bepalen van prioriteiten en bij het letterlijk op de kaart zetten van recreatie. Bureau BUITEN ontwikkelde hiervoor een recreatiebehoeftemodel, waarmee er inzicht is in de recreatieopgave in Nederland per gebied.

Op donderdag 19 juni organiseren wij van 12:00 tot 13:00 een online kennisevent over ruimte voor recreatie en laten wij het recreatiebehoeftemodel zien.

Hoe doen ze dat in de praktijk

Ook lichten wij een aantal lokale, regionale en provinciale praktijkvoorbeelden toe over hoe je op slimme en creatieve manier ruimte maakt voor recreatie. In Zuid-Kennemerland doen ze dat met behulp van de leefstijlvinder, in West-Friesland door meervoudig ruimtegebruik en in Zwolle door integratie in een omgevingsprogramma. Graag gaan we met elkaar in gesprek over deze en andere voorbeelden.

Wil je kennis op doen? Meld je nu aan voor het online kennisevent.

Aanmelden

Na aanmelding ontvang je een e-mail met een link naar de online omgeving van de kennissessie. Er zijn geen kosten aan verbonden.

Voor wie

De online kennissessie is voor beleidsmakers, beleidsmedewerkers, projectmanagers,  programmamanagers bij gemeenten, provincies en het Rijk, werkzaam binnen het fysieke domein zoals ruimte, mobiliteit, gezondheid, recreatie en toerisme, groen en economie en terrein beherende organisaties.

Na de kennisevent heb je

  • Inzicht in de huidige druk op recreatieruimte, herkenning van knelpunten en de noodzaak voor actie.
  • Inzicht en kennis van het recreatiebehoeftemodel.
  • Inspiratie uit de praktijk met interessante voorbeelden

Meer informatie?

Neem contact op met Adriana Stam, e-mailadres adriana.stam@bureaubuiten.nl.